Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MOPS przyzna dopłaty do ogrzewania. Jakie warunki należy spełnić?

W Olsztynie można składać wnioski o dopłaty do ciepła. Wcześniej takie dokumenty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmował od osób, które głównie ogrzewają się węglem.

O dopłaty wystąpiło 1800 osób, część z nich już otrzymała przelewy. Teraz przyszedł czas na inne źródła ciepła. Jak tłumaczyła dyrektor MOPS w Olsztynie Elżbieta Skaskiewicz, wnioski mogą składać osoby, których głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany pelletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy. Tym gospodarstwom przysługuje dodatek 3 tys zł.

00:00 / 00:00

Wnioski mogą też składać osoby, w których domach główne ogrzewanie jest z drewna kawałkowego – tu przysługuje 1000 zł dopłaty, gazem skroplonym LPG – 500 zł lub kotłem olejowym – 2 tys zł. Wcześniej konieczne było złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków o tym, jakie jest główne źródło ciepła w gospodarstwie domowym.

Wnioski o dopłaty przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Więcej w MOPS, ciepło, dopłaty
Dopłaty do ogrzewania. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Samorządy szykują się do przyjmowania nowych wniosków o dopłaty do ogrzewania. W sobotę prezydent podpisał nowelizację ustawy o wsparciu odbiorców ciepła. Dotychczas dopłaty - w wysokości...

Zamknij
RadioOlsztynTV