Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MOPR do użytkowników motorówek i skuterów: uważajcie na innych korzystających z jezior

Skuter wodny. Fot. fotolia

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich bardzo duży ruch. Miłośnicy żeglarstwa nie zawsze jednak mogą spokojnie uprawiać ten sport.

Jak podkreśliła Monika Kułakowska z giżyckiego Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przysłowiową zmorą są motorówki i skutery, które oprócz hałasu tworzą fale, które mogą powodować niebezpieczne sytuacje na wodzie.

Zaleca się, aby pływały po częściach, które są oznaczone szlakiem żeglownym, ale również mogą pływać po całym jeziorze, ale z głową i bezpiecznie. Jeśli widzą osoby np. na deskach, to żeby omijali je większym łukiem. Niektóre skutery potrafią też narobić fale przy samych plażach

– mówiła.

Za stwarzanie niebezpiecznych sytuacji na wodzie podczas jazdy skuterami czy motorówkami grozi mandat do 500 złotych. W zeszłym sezonie policja wypisała kilkanaście takich mandatów.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w żeglarstwo, Wielkie Jeziora Mazurskie, motorówki, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, skutery wodne
Chcą chronić mazurskie jeziora. Powstanie system odbioru nieczystości z jachtów

Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie zajmie się poprawą stanu jakości wód.  Żeby było to możliwe, stowarzyszenie chce nawiązać współpracę z właścicielami pomostów, stanic i portów. Planujemy stworzyć...

Zamknij
RadioOlsztynTV