Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Modernizacja elbląskiej oczyszczalni ścieków pod znakiem zapytania. „Konieczna jest zmiana strategii”

fot. fotolia.com

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wciąż nie może zacząć strategicznej dla bezpieczeństwa miasta modernizacji oczyszczalni ścieków. Obiekt jest w fatalnym stanie technicznym i wymaga szybkiej interwencji.

Mimo, że spółka ma pieniądze na ten cel, to kolejny przetarg nie wyłonił wykonawcy. Obie zainteresowane kontraktem firmy zgłosiły oferty dwukrotnie wyższe niż zaplanowany na ten cel budżet.

Konieczna jest zmiana strategii, być może też zmniejszenie zakresu prac – wyjaśnia Andrzej Kurkiewicz, dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Przypomnijmy, koszt prac został oszacowany na 90 mln złotych. Miasto pozyskało na ten cel 56 mln złotych unijnej dotacji. Okazuje się, że to za mało. Ale jest szansa na kolejne pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wniosek już został wysłany.

Dodajmy, zły stan oczyszczalni ścieków zagraża środowisku na dużym obszarze będącym pod szczególną ochroną. Chodzi m.in. o rezerwat jeziora Druzno czy Zalew Wiślany.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przetarg, oczyszczalnia ścieków, Andrzej Kurkiewicz
Sześciu chętnych do remontu murów obronnych w Pasłęku. „To bardzo dobra wiadomość”

Sześciu wykonawców zgłosiło się do przetargu na wyremontowanie wzniesionych w XIV w. murów obronnych w Pasłęku - poinformował tamtejszy urząd miasta. Prace przy zabytkowych fortyfikacjach mają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV