Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna
Moda na transport publiczny. Czym podróżujemy najchętniej?
Liczba pasażerów ogółem przewiezionych środkami komunikacji publicznej w okresie styczeń–wrzesień tego roku wzrosła w skali roku niemal o połowę, bo o 48,2 proc. – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W analogicznym okresie ubiegłego roku zanotowano spadek liczby przewozów o 3,6 proc.
Jak poinformował GUS, zwiększyły się przewozy wszystkimi rodzajami transportu, w tym transportem kolejowym o 44,9 proc., samochodowym o 38,2 proc., a drogą lotniczą przetransportowano ponad czterokrotnie więcej pasażerów niż w przed rokiem.
Według GUS w ciągu pierwszych trzech kwartałów tego roku przewieziono w sumie w Polsce 393 mln 182 tys. pasażerów (wzrost o 48,2 proc.), z czego transportem kolejowym 246 mln 741 tys. pasażerów (wzrost o 44,9 proc.), transportem samochodowym 123 mln 354 tys. (wzrost o 38,2 proc.), a transportem lotniczym 21 mln 860 tys. (wzrost o 361,7 proc.).
Dane GUS nie obejmują przewozów taborem komunikacji miejskiej, a przewozy lotnicze liczone są łącznie z przewozami obcych przewoźników lotniczych, mających agendy w Polsce.
Redakcja: Ł.Sadlak za PAP