Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mobilne Laboratoria Przyszłości znów odwiedzają szkoły z regionu

Fot. PAP / Darek Delmanowicz

Mobilne Laboratoria Przyszłości znów ruszyły w trasę. To 16 busów wyposażonych w najnowocześniejsze technologie edukacyjne.

We wtorek w projekcie wzięli udział uczniowie z Mrągowa, dziś Mobilne Laboratorium odwiedziło Nidzicę.

Wcześniej do szkół trafił sprzęt kupiony dzięki programowi Laboratoria Przyszłości – Drukarki 3D, gogle VR oraz mikrokontrolery mają pomóc rozwijać wśród uczniów pasję do nauki i nowych technologii. Jak je praktycznie wykorzystywać – tego już uczą edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy mają odwiedzić wszystkie gminy w Polsce, bo projekt ma wyrównywać szanse edukacyjne. Zajęcia warsztatowe są prowadzone w kilkunastoosobowych grupach.

Wprowadzenie w świat druku 3D, sztucznej inteligencji czy wykorzystanie mikrokontrolerów – to zajęcia, które cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.

W czwartek Mobilne Laboratorium Przyszłości dojedzie do Braniewa. W styczniu odwiedzi m.in. Nakomiady, Bisztynek, Ryn i Miłomłyn.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, nauka, nowe technologie, Laboratoria Przyszłości
Matura 2023 na nowych zasadach. „Wymogi są nieco obniżone”

Tegoroczna matura będzie różniła się od tej zdawanej przez absolwentów liceów i techników przez dwa ostatnie lata. Ministerstwo edukacji i nauki przygotowało zmiany, które mają lepiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV