Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej zakażeń w powiecie braniewskim. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej

Fot. WOT

Stabilizuje się sytuacja w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Braniewie. Nie ma nowych zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców oraz personelu medycznego.

Obecnie zakażonych jest 38 mieszkańców i 22 osoby z personelu medycznego oraz 6 pracowników administracyjnych. Osoby, u których wynik na obecność wirusa Sars-CoV-2 był pozytywny, łagodnie przechodzą zachorowanie – mówił w rozmowie z Radiem Olsztyn Karol Motyka starosta braniewski. I jednocześnie dodał, że po wykonaniu dodatkowych testów ich wyniki nie wykazały nowych zakażeń.

00:00 / 00:00

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Braniewie wspierali pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Żelaznej Góry. W związku z zwieszonymi zajęciami w ośrodku część kadry zdeklarowała się do pomocy w powiatowym DPSie. Ponadto pracownicy przygotowali także kilka słodkich upominków, które pozwoliły przetrwać trudny czas izolacji.

Obecnie nie ma nowych ognisk zakażeń koronawirusem w powiecie braniewskim.

Fot. ŚDS Żelazna Góra

Fot. ŚDS Żelazna Góra

Fot. ŚDS Żelazna Góra

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Karol Motyka, koronawirus
Bliższe Spotkania – 24.11.2020

Wizyty w przychodniach, przegrzewane mieszkania, jesienna moda oraz intercyza to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Codziennie odnotowuje się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV