Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 24.11.2020

Fot.Pixabay.com

Wizyty w przychodniach, przegrzewane mieszkania, jesienna moda oraz intercyza to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Codziennie odnotowuje się kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową i atakuje głównie drogi oddechowe. Większość zarażonych ma objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu i nie wymaga hospitalizacji. W takim przypadku wskazany jest konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu. Jednak pandemia sprawiła, że wielu chorych ma problemy z dodzwonieniem się do swojego lekarza.

Co wtedy możemy zrobić i jak egzekwować swoje prawa radziła Magdalena Mil z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

00:00 / 00:00

Według ostatnich badań ponad połowa Polaków przegrzewa swoje mieszkania. Skala marnowania ciepła w polskich domach i mieszkaniach jest zbyt wysoka – ocenił Jacek Szymczak, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Obniżając temperaturę o jeden stopień możemy zaoszczędzić w skali roku od 5 do 8 procent na rachunkach za ogrzewanie. Jednak temperatura w pomieszczeniach, w których przebywamy, ma również wpływ na nasze zdrowie – jedni przegrzewają, a inni – w ramach oszczędzania – nie dogrzewają swoich mieszkań.

Jaka temperatura i jaka wilgotność jest najlepsza dla naszego organizmu oraz jak wietrzyć pomieszczenia mówiła Joanna Pawlak, pulmonolog, alergolog, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc, z którą rozmawiała Agnieszka Lipczyńska.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Jak ubierać się w okresie jesienno-zimowym, żeby nie dać się przeziębieniom, a jednocześnie żeby było modnie radziła Agata Bałdyga, ekspert modowy.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W ramach cyklu „Prawniczym wtorek” rozmawialiśmy o intercyzie. W Polsce jest ona coraz częściej stosowaną umową regulującą kwestie majątkowe pomiędzy małżonkami.

Na czym polega, jakie ma wady i zalety mówił mec. Michał Grzeszczyk.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w moda, sezon grzewczy, intercyza
Rusza sezon grzewczy. Wraz z nim powraca problem zatruć czadem

Co roku na Warmii i Mazurach strażacy mają ponad 180 interwencji związanych z  ulatnianiem się tlenku węgla. Podczas tegorocznej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” strażacy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV