Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej pacjentów na oddziałach covidowych

Fot. PAP/Mateusz Marek

Utrzymuje się tendencja spadkowa na oddziałach covidowych szpitali w Elblągu i Braniewie. W elbląskiej placówce z 87 łóżek zajęte są teraz 63, w tym cztery na intensywnej terapii.

W Braniewie jest 70 łóżek, zajętych 21. Dwóch pacjentów jest pod respiratorami. Na razie nie ma jednak decyzji o zmniejszeniu tam oddziałów dla chorych na COVID-19, bo według przewidywań jeszcze w styczniu czeka nas wzrost zachorowań wariantem omikron. To ważne szczególnie dla osób cierpiących na inne schorzenia.

Pandemia nie odpuszcza, dlatego liczba dostępnych łóżek pozostaje bez zmian, a w planie jest możliwość dołożenie kolejnych. Wpłynie to bardzo niekorzystnie na pozostałą część ochrony zdrowotnej, będziemy obserwować sytuację w stałym kontakcie z dyrektorami szpitali

– wyjaśnił Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.

00:00 / 00:00

Wojewoda warmińsko- mazurski utrzymał do końca marca 10 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego na terenie całego województwa. Są one potrzebne do przewozów m.in. osób chorych na COVID-19. Po każdym zleceniu ambulans musi przejść dezynfekcję.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, Braniewo
Sanepid szuka uczestników koncertu w Elblągu

Sanepid prosi osoby, które 6 stycznia wzięły udział z koncercie w klubie Mjazzga w Elblągu, o kontakt mejlowy ze stacją. Okazało się, że muzyk jednego z...

Zamknij
RadioOlsztynTV