Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzież chętnie śpiewa piosenki Kaczmarskiego

70 osób wzięło udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku.

I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. Fot. K. Kaszubski

Przyjechali nie tylko wykonawcy z Warmii i Mazur, ale także m.in. z Białegostoku i z południa Polski. Festiwal odbył się w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku. Festiwal odbył się w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku. Do tej pory impreza, przeznaczona dla gimnazjalistów i licealistów, odbywała się Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku i była skromnym lokalnym wydarzeniem. W tym roku było inaczej.

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. Fot. K. Kaszubski

– Zależało mi na tym aby było to wydarzenie ogólnopolskie, a nie tylko lokalne – mówi Dorota Linkiewicz, główna organizatorka festiwalu i nauczycielka języka polskiego w liceum w Olsztynku.

I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. Fot. K. Kaszubski

– Choć na scenie występowali wyłącznie uczniowie gimnazjów i szkół średnich to poziom był wysoki – ocenia juror Andrzej Fabisiak. Jego zdaniem młodzi artyści szukali nowatorskich form na wyrażenie twórczości barda „Solidarności”. Uczestnicy festiwalu, mimo młodego wieku, podkreślali, że twórczość Jacka Kaczmarskiego jest im bardzo bliska.

Wyniki festiwalu

W kategorii Piosenka pierwszą nagrodę jury przyznało Paulinie Gilarskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. Drugie miejsce zajęła Anita Łosińska z XI LO w Olsztynie, a trzecie – trio Maciej Świniarski, Karol Kuppe, Jakub Poterała z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie.

W kategorii Poezja nie przyznano pierwszej nagrody. Drugą odebrała Dagna Marszał z Zespołu Szkół z Górowa Iławeckiego, trzecią – Julia Kasprowicz z Gimnazjum Noblistów Polskich w Olsztynku.

(kasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, Olsztynek, festiwal, Kaczmarski
Kevin Kenner: Dzięki Chopinowi Polska jest mi bardzo bliska

Kevin Kenner jest amerykańskim pianistą. Uczył się pod kierunkiem Krzysztofa Brzuzy, następnie studiował u profesora Ludwika Stefańskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Peabody Conservatory...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV