Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kevin Kenner: Dzięki Chopinowi Polska jest mi bardzo bliska

Kevin Kenner jest amerykańskim pianistą.

Uczył się pod kierunkiem Krzysztofa Brzuzy, następnie studiował u profesora Ludwika Stefańskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Peabody Conservatory of Music u profesora Leona Fleischera. Ukończył także Hochschule fur Musik w Hanowerze w klasie profesora Karla Heinza Kammerlinga.

W 1980 roku jako 17-latek otrzymał wyróżnienie za najbardziej obiecujący talent w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. W 1990 roku powrócił do Warszawy i wziął udział w XII Konkursie Chopinowskim. Zdobył II nagrodę (pierwszej nie przyznano), nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepsze wykonanie poloneza. Występował jako solista ze światowej klasy orkiestrami, m.in. Halle Orkiestra, BBC Symphony Orchestra, Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, NHK Symphony of Japan, Orkiestra Filharmonii Radia i Telewizji w Brukseli, Orkiestra Filharmonii w Oslo i USA. Od 2000 roku prowadzi klasy fortepianu i muzyki kameralnej w Royal College of Music w Londynie, prowadzi mistrzowskie kursy pianistyczne. W 2010 roku zasiadał w jury XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pianista odwiedził Olsztyn grając koncert w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. (as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, fortepian, pianista, pianino
Jerzy Filar: Bardzo lubię wracać do Olsztyna

Jerzy Filar jest kompozytorem i wykonawcą piosenek z nurtu poetyckiego. Jest także autorem tekstów i animatorem kultury. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Zakopanem. Jerzy Filar...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV