JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Młodzi kajakarze Olimpii Elbląg przywieźli worek medali z ogólnopolskich zawodów

Na rozegranych w Bydgoszczy Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów ogromny sukces odnieśli młodzi kajakarze Olimpii Elbląg.

Z tych prestiżowych w tej kategorii wiekowej zawodów przywieźli cztery złote i dwa brązowe medale. Multimedalistą został Przemysław Rojek, który zwyciężył w K-1 zarówno na 1000 m jak i na 5000 m, a na dystansie 500 m wywalczył brąz. 17-letni zawodnik marzy o starcie za pięć lat na olimpiadzie w Paryżu.

00:00 / 00:00

Złote medale zdobyli także na 500m „czwórka” w składzie Paweł Krause, Gabriel Gładykowski, Igor Komorowski i Adam Stefański oraz na 1000 m „dwójka” Gładykowski i Komorowski. Natomiast w K-1 na 1000 m Paweł Krause zdobył brąz. Co istotne, złoci medaliści wywalczyli prawo startu w zawodach „Nadzieje olimpijskie” – dodaje trener elbląskich kajakarzy Wojciech Załuski.

Zawody w ramach Programu „Nadzieje olimpijskie” odbędą się na początku września na Słowacji w Bratysławie.

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w kajakarstwo
Kajakarz Mateusz Kamiński przed MŚ: Najważniejszy cel to pierwsza ósemka

Kajakarz OKSW Olsztyn - Mateusz Kamiński - odlicza dni do mistrzostw świata. Najważniejsza impreza roku już za miesiąc, a oprócz medali, do zdobycia będą również kwalifikacje...