Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młody dyrygent z Olsztyna wygrał ogólnopolski konkurs talentów

Wojciech Terech Fot. K. Kozioł

18-letni Wojciech Terech z Olsztyna wygrał dyrygencki talent show – 6. edycję Edu Virtuoso. W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rywalizowało sześcioro młodych dyrygentów wyłonionych w ogólnopolskim castingu.

Olsztynianin zdobył dwie nagrody: Orkiestry Symfonicznej i Publiczności. Jak powiedział Janusz Ciepliński, dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i były dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, w której filii w Biskupcu zaczynał muzyczne kształcenie Wojciech Terech, mimo młodego wieku to wszechstronnie uzdolniony pianista, kompozytor i dyrygent.

Śledzę go od samego początku. Miałem okazję przyjmować go do Szkoły Muzycznej w Biskupcu w 2013 roku, a później, gdy był w szkole II stopnia, zaproponowałem mu, żeby podyrygował. Widziałem, że chce to robić. Jako orkiestra dęta w szkole II stopnia zagraliśmy utwór Wojciecha, bo zaproponowałem, żeby coś skomponował. Zmotywowany, inteligentny, oczytany, bardzo skromny człowiek, lubiany przez rówieśników. Myślę, że dla wszystkich jego pedagogów to sama przyjemność z nim współpracować

– podkreślił.

18-latek jest również jednym z liderów spotkań „Pogadajmy o muzyce” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, które są dedykowane licealistom. W tym roku Wojciech Terech będzie zdawał egzaminy do Akademii Muzycznej w Krakowie na fortepian, a także do Bydgoszczy na dyrygenturę.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Wojciech Terech Fot. K. Kozioł

Fot. K. Kozioł

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski/BSC

Więcej w szkoła muzyczna, dyrygent, Wojciech terech
„Drzwi Otwarte” w elbląskiej szkole muzycznej

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się "Drzwi Otwarte" w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Była możliwość zwiedzenia szkoły, a uczniowie zaprezentowali instrumenty w...

Zamknij
RadioOlsztynTV