„Drzwi Otwarte” w elbląskiej szkole muzycznej
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się „Drzwi Otwarte” w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Była możliwość zwiedzenia szkoły, a uczniowie zaprezentowali instrumenty w poszczególnych klasach.
Ponadto przygotowano także zajęcia z rytmiki i zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem ozobotów, nietypowe zabawy klockami LEGO i gry interaktywne. Chętni mogli sprawdzić swoje predyspozycje muzyczne. Nowością były konsultacje wokalne do klasy śpiewu w popołudniowej Szkole Muzycznej II stopnia, dla osób od 15. roku życia.
Radości z frekwencji nie krył dyrektor zespołu szkół Andrzej Korpacki. – Szkoła pełna gwaru nie tylko ze względu na naszych uczniów. Ale frekwencja gości jest bardzo duża – mówił. Uczniowie podkreślali, że gdy są dni otwarte, chętnie przychodzą do szkoły, by ją wypromować. Rodzice natomiast chwalili m.in. kadrę pedagogiczną.
Rekrutacja rozpocznie się w maju.
Posłuchaj relacji Agaty Bruchwald
Redakcja: K. Ośko za A. Bruchwald


















![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











