Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrz Świata Juniorów zawodnikiem Indykpolu Olsztyn

Szymon Jakubiszak

Szymon Jakubiszak został nowym środkowym Indykpolu AZS – poinformował występujący w ekstraklasie siatkarzy klub z Olsztyna. Siatkarz, który ostatnio grał w Cuprum Lubin, podpisał 2-letni kontrakt.

Jakubiszak ma 23 lata, jest wychowankiem Gdańskiego Trefla. Z reprezentacją narodową juniorów zdobywał złote medale mistrzostw Europy (2016) i mistrzostw Świata (2017). Przez ostatni rok reprezentował barwy Cuprum Lubin. Rozpoczął sezon jako przyjmujący, jednak w trakcie sezonu zmienił pozycję na środkowego. W 26 spotkaniach zdobył 143 punktów – 111 w ataku, 26 w bloku i 6 na zagrywce.

Zawodnik powiedział, że wybrał klub z Olsztyna głównie ze względów sportowych, ale również dlatego, że podoba mu się miasto.

Myślę, że w tym klubie mogę podnieść swoje umiejętności. W przyszłym sezonie będę chciał jak najwięcej grać i pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że dostanę swoje szanse, które wykorzystam

– stwierdził Szymon Jakubiszak.

Indykpol informował wcześniej, że przed nowym sezonem do składu dołączyli też: Amerykanie – Torey Defalco (przyjmujący) i Taylor Averill (środkowy), Karol Butryn (atakujący), Jan Firlej (rozgrywający), Jan Król (atakujący) i Irańczyk Meisam Salehi (przyjmujący).

Szkoleniowcem zespołu w przyszłym sezonie będzie Włoch Marco Bonitta, który zastąpił Argentyńczyka Daniela Castellaniego.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS, zawodnik
Najlepiej atakujący PlusLigi dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn!

Występujący w siatkarskiej Pluslidze Indykpol AZS Olsztyn potwierdził kolejny transfer przed nowym sezonem rozgrywek. Do zespołu ze stolicy Warmii i Mazur dołączył atakujący Karol Butryn. Wielkie...

Zamknij
RadioOlsztynTV