Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Rybaczewski o występie siatkarzy na IO: Obojętnie z kim się spotkamy, będzie ciężko

Mirosław Rybaczewski. Fot. Łukasz Węglewski

Legenda AZS-u Olsztyn oraz reprezentacji Polski. Wielokrotny mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski z olsztyńskim zespołem, mistrz świata z 1974 roku i mistrz olimpijski z 1976 roku. Mirosław Rybaczewski – bo o nim mowa, spędza teraz czas w stolicy Warmii i Mazur.

Przekazał dziś między innymi swoje medale mistrzostw Polski i inne pamiątki Muzeum Sportu imienia Mariana Rapackiego w Olsztynie, które ma teraz swoją siedzibę w Liceum Ogólnokształcącym nr V imienia Wspólnej Europy.

Czy po tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich złote medale zawieszone na szyjach zawodników kadry Huberta Jerzego Wagnera 45 lat temu będą ważyć mniej? Chcemy powtórki sukcesu z Montrealu w każdych kolejnych Igrzyskach, ale okazuje się to bardzo trudne do wykonania – mówi Mirosław Rybaczewski.

To jest ciężki turniej. (…) Ćwierćfinał będzie chyba przełomowy, bo 4 najlepsze zespoły z każdej grupy awansują. Obojętnie z kim się spotkamy, to będzie bardzo ciężki mecz. To na pewno będą Rosjanie, Amerykanie, Brazylijczycy i Francuzi. Tak mi się wydaje. To 4 zespoły, które wiodą.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mirosław Rybaczewski
65-lecie olsztyńskiego AZS-u

Za nami oficjalne obchody 65-lecia AZS-u Olsztyn. Ich główna część skupiona była wokół siatkówki i to właśnie byłe gwiazdy Akademików wzbudzały największe zainteresowanie. Wśród nich -...

Zamknij
RadioOlsztynTV