Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Hiszpański: chcemy pomóc bezrobotnym w znalezieniu pracy

Mirosław Hiszpański – prezes olsztyńskiego Instytutu Badawczo-Szkoleniowego. Fot. Ł. Sadlak

To trudne zadanie, ale nie jest z góry skazane na niepowodzenie – tak o swojej misji aktywizacji bezrobotnych z Warmii i Mazur mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Mirosław Hiszpański prezes olsztyńskiego Instytutu Badawczo-Szkoleniowego Mirosław Hiszpański.

Instytut wygrał, ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, przetarg i będzie szukał zatrudnienia bezrobotnym z powiatów elbląskiego, ełckiego, bartoszyckiego i ostródzkiego. Mirosław Hiszpański podkreślał, że w projekcie nie tylko chodzi o znajdowanie miejsc pracy, ale także o to, by zostały one utrzymane przez co najmniej pół roku i za to prywatna agencja dostaje pieniądze.

Za każdego skutecznie zaktywizowanego bezrobotnego agencja dostanie maksymalnie 11 tysięcy złotych. Firma będzie miała półtora roku na znalezienie pracy bezrobotnym bez kwalifikacji oraz tym, którzy od lat nie mogą znaleźć zatrudnienia. (kan/bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Mirosławem Hiszpańskim

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezrobocie
Nie tylko urząd pracy pomoże bezrobotnym

Tysiąc bezrobotnych z Warmii i Mazur w przyszłym miesiącu trafi pod skrzydła prywatnej agencji pracy. Wojewódzki Urząd Pracy rozstrzygnął przetarg na aktywizację tysiąca bezrobotnych z powiatów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV