Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister Adamczyk: Pieniądze na budowę S16 z Mrągowa do Ełku są zabezpieczone

Fot: T. Waszczuk (PAP)

Pieniądze na budowę S16 z Mrągowa do Ełku są zabezpieczone – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Droga ekspresowa z Mrągowa do Ełku ma mieć około 80 kilometrów długości.

Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stara się o decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Minister Andrzej Adamczyk w Radiu Olsztyn podkreślił, że S16 Mrągowo – Ełk będzie realizowana. Budowa drogi ekspresowej z Mrągowa do Ełku planowana jest w perspektywie do 2030 roku. Jej koszt jest wstępnie szacowany na ponad 3 miliardy złotych.

W okolicach Ostródy trwa również budowa pierwszego warmińsko-mazurskiego odcinka drogi S5, która docelowo ma połączyć Ostródę z autostradą A1 i dalej z Poznaniem i Wrocławiem.

– Droga ekspresowa S5 jest ważnym elementem spójnej sieci drogowej w Polsce – mówił w Porannych Pytaniach minister infrastruktury.

Minister Adamczyk zapewniał, że budowa drogi nie jest zagrożona. Trwające prace budowlane dotyczą 5-kilometrowego odcinka S5 Ornowo-Wirwajdy. W przypadku 90-kilometrowego odcinka z Wirwajd do Grudziądza prowadzone są prace przygotowawcze, a sama budowa ma być zrealizowana do roku 2032.

Posłuchaj Porannych Pytań

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, droga, S16, S5
Ruszają prace na budowie S16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęły się prace na budowie drogi ekspresowej S16 z Borek Wielkich do Mrągowa. Prace potrwają do końca 2023 roku. W pierwszej kolejności prace...

Zamknij
RadioOlsztynTV