Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Wysokiej zyskali dostęp do bieżącej wody i kanalizacji

Fot. J. Sulecki

W miejscowości Wysoka w gminie Rychliki oddana do użytku została nowa oczyszczalnia ścieków o wartości blisko 3 mln 700 tys. zł.

Jak podkreśla wójt Rychlik Zbigniew Lichuszewski, inwestycja nie byłaby możliwa bez finansowej pomocy ze strony państwa.

Dzięki pomocy rządu, ale również dobrze przygotowanej dokumentacji projektowej i złożonego wniosku – dostaliśmy potężne dofinansowanie, jak na warunki naszej gminy.

00:00 / 00:00

Wspomniane dofinansowanie wyniosło 2 mln 700 tys. zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Zdaniem posła na Sejm Leonarda Krasulskiego – nowa oczyszczalnia pozwoliła pożytecznie zagospodarować niewykorzystywany przez wiele lat teren.

Muszę powiedzieć, że jak kiedyś tutaj przyjeżdżałem, to w tym miejscu było bagno, a teraz jest pięknie zagospodarowany teren. Udało się z tego miejsca zrobić pożytek dzięki Polskiemu Ładowi.

00:00 / 00:00

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreśla, że – w dobie powszechnego rozwoju – mieszkańcy Wysokiej otrzymują dostęp do podstawowego dobra, jakim jest woda.

Żyjemy w czasach, w których ludzie latają w kosmos oraz produkują mikroczipy, które mierzone są w nanometrach. Tymczasem są miejsca na świecie, także w Polsce, gdzie ludzie nie mają dostępu do bieżącej wody i kanalizacji. Na szczęście mieszkańcy miejscowości Wysoka już do nich nie należą.

00:00 / 00:00

Z nowej oczyszczalni ścieków korzysta ponad 200 mieszkańców miejscowości Wysoka w gminie Rychliki.

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Fot. W-MUW

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w kanalizacja, Wysoka, oczyszczalnia ścieków, Leonard Krasulski, Zbigniew Lichuszewski, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, otwarcie wodociągów
Echa wizyty Jarosława Kaczyńskiego w regionie. Posłuchaj komentarzy polityków

W miniony weekend Jarosław Kaczyński odwiedził Ełk, Olsztyn i Ostródę. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zamierza pojawić się we wszystkich nowych okręgach partii. O komentarze do wizyty...

Zamknij
RadioOlsztynTV