Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Warmii i Mazur w trójce najbardziej zadłużonych regionów. Długi Polaków sięgają prawie 45 miliardów złotych

Fot. fotolia

Według danych Krajowego Rejestru Długów łączne zadłużenie Polaków sięga 44 miliardów 800 milionów złotych i systematycznie rośnie.

Największe w Polsce średnie zadłużenie mają mieszkańcy Lubelszczyzny. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów na spłatę zaległości musieliby przeznaczyć 4,2 pensji.

Na drugim miejscu są Warmia i Mazury, gdzie, by spłacić średnio ponad 17,5 tysiąca długów potrzeba 4,1 wypłaty, która wynosi 4 tysiące 212 złotych. Na trzecim miejscu jest województwo kujawsko-pomorskie, gdzie na uregulowanie zadłużenia mieszkańcy musieliby przeznaczyć 4 wypłaty.

Jeszcze w ubiegłym roku niezapłacone rachunki za prąd, wodę, gaz, telefon, telewizję czy internet przekroczyły 44 miliardy złotych. Średnie zadłużenie rodaków to 18 tysięcy 335 złotych i jest czterokrotnie większe od przeciętnej pensji w naszym kraju.

Na przeciwnym biegunie jest województwo mazowieckie, gdzie choć jest największe średnie zadłużenie sięgające 20 tysięcy 877 złotych, to zarobki są najwyższe w całym kraju. Obecnie wynoszą 6 tysięcy 191 złotych, a więc mieszkańcy tego województwa muszą pracować na spłatę zadłużenia najkrócej, bo 3,3 miesiąca.

Krajowy Rejestr Długów dodaje, że średnie zadłużenie Polaków to ponad 18 tysięcy 300 złotych.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, płaca, dług
Radni Elbląga zaniepokojeni przyszłorocznym budżetem. Władze miasta muszą złożyć projekt budżetu do połowy miesiąca

W związku z mniejszymi wpływami do kasy magistrackiej w 2020 roku może nie być pieniędzy na miejskie inwestycje. Zdaniem radnych powodem mniejszych dochodów miasta są zmiany...

Zamknij
RadioOlsztynTV