Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy kontra strażacy. Barczewo bitwą wodną uczciło Lany Poniedziałek

Fot. D. Grzymska

W ruch poszły nie tylko pistolety na wodę i wiadra, ale przede wszystkim strażackie węże. W Barczewie odbyła się druga bitwa wodna.

W zabawie uczestniczyli zarówno dorośli, jak i dzieci. Około setka mieszkańców zmierzyła się na wiadra i sikawki ze strażakami oraz ich młodzieżową drużyną. Prezes OSP Barczewo Agnieszka Nagraba powiedziała, że oprócz tradycji chodziło o integrację i dobrą zabawę.

Zjeżdżają się do nas mieszkańcy nie tylko Barczewa, ale i gminy. W zeszłym roku pogoda dopisała, w tym także. Mimo prima aprilis nikt nie wyjdzie stąd suchy. Wyciągamy ludzi z domu, żeby nie siedzieli po tych posiłkach wielkanocnych i spalili trochę kalorii. Można też porozmawiać. To będzie bitwa młodzieżowej drużyny pożarniczej z mieszkańcami Barczewa

– mówiła.

Poniedziałek Wielkanocny nie jest w Kościele świętem nakazanym. Jest z nim związanych natomiast wiele wierzeń ludowych. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

Strażacy już zapowiadają trzecią edycję bitwy wodnej za rok.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w straż pożarna, Barczewo, Lany Poniedziałek, video
Strażak z Kętrzyna silny jak Schwarzenegger. Był jedynym Europejczykiem

Choć plany pokrzyżowała mu kontuzja, nie ma prawa narzekać. Starszy strażak Przemysław Brzoza z Kętrzyna reprezentował Polskę w mistrzostwach świata najsilniejszych strażaków. Jak się okazało, był...

Zamknij
RadioOlsztynTV