Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pisz: miała być wielka miłość, zostało puste konto…

Prawie 80 tysięcy złotych straciła kobieta, która padła ofiarą oszustwa na „lekarza z Jemenu”.

48-latka powiedziała policjantom, że w marcu, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, skontaktował się z nią mężczyzna, który podał się za polskiego lekarza pracującego w Jemenie – relacjonuje oficer prasowy szczycieńskiej policji starszy sierżant Izabela Cyganiuk.

Przesyłał jej systematycznie zdjęcia, zarówno prywatne, jak i związane z wykonywanym zawodem. Po jakimś czasie miał wyznać kobiecie miłość i zadeklarować chęć zakupu domu, żeby osiedlić się na stałe jak najbliżej jej miejsca zamieszkania. W międzyczasie oszust kilkukrotnie poprosił 48-latkę o dokonanie przelewów na wskazane przez niego konta. Pokrzywdzona dokonała tych przelewów, w wyniku czego straciła blisko 80 tys. zł.

00:00 / 00:00

Policjanci szukają oszusta i apelują, by być ostrożnym podczas zawierania znajomości w internecie. Poszukiwanemu za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski/akt.tek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, pieniądze, oszust, oszustwo
Kolejne oszustwo na pracownika banku. Mieszkanka Pisza straciła kilkanaście tysięcy złotych

Oszuści wypłacili 12 tysięcy złotych w bankomatach w Warszawie. Dzięki tej metodzie są w stanie przejąć dostęp do konta bankowego i pieniędzy ofiary, a nawet wziąć...

Zamknij
RadioOlsztynTV