Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Metropolita udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach. Jutro Radio Olsztyn będzie transmitować mszę z Gietrzwałdu

Metropolita warmiński abp Józef Górzyński udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy do 29 marca osobom w podeszłym wieku, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz osobom z objawami infekcji.

W niedzielę o godzinie 7.00 Radio Olsztyn zaprasza do słuchania transmisji mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Arcybiskup Józef Górzyński wskazał, że rekolekcje wielkopostne będą prowadzone w środkach społecznego przekazu.

W nawiązaniu do Komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do dnia 29 marca grupom osób wymienionych w Komunikacie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

– podał w komunikacie rzecznik Archidiecezji Warmińskiej ks. Marcin Sawicki.

W czwartek Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski podjęła decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem, m.in. rekomendowano biskupom udzielenie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Wskazano, że dotyczy to osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji, a także dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę. Dyspensę mogą otrzymać również osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Abp Górzyński wskazał, że zamienia tradycyjną formę tegorocznych wielkopostnych rekolekcji parafialnych na rekolekcje prowadzone w środkach społecznego przekazu, a konkretne propozycje rekolekcji zostaną podane przez duszpasterzy. Metropolita warmiński zlecił także księżom proboszczom wyznaczenie dni wielkopostnej spowiedzi świętej dla wiernych.

W ubiegłym tygodniu abp Górzyński zachęcał duchowieństwo i wiernych do modlitwy w intencji wszystkich, których dotknęła epidemia koronawirusa.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biskup, kościół, msza, koronawirus, dyspensa
We wrocławskim szpitalu zmarł 73-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. To druga ofiara wirusa w Polsce

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu w piątek wieczorem zmarł 73-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Pacjent został przyjęty do szpitala w ubiegły piątek. Od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV