Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu na Warmii i Mazurach

W związku z prognozowanymi burzami oraz intensywnymi opadami deszczu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla sześciu województw.

Zagrożenie burzowe występuje w Łódzkiem i w Wielkopolsce. Intensywne opady deszczu spodziewane są w czterech województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz dolnośląskim. Opady mogą się pojawić dziś po południu i potrwać do rana. Strefa deszczowa przemieszcza się z południa na północny – wschód. Prognozowana wysokość opadów wynosi od 10 mm do 20 mm, a lokalnie do 35 mm.

Jak informuje IMiGW, pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. Instytut zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Przed poniedziałkowymi nawałnicami ostrzegło także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w opady, ulewa, deszcz
Strażacy usuwali skutki wichur i ulew, które przeszły nad Polską. Ostrzeżenie przed gołoledzią na Warmii i Mazurach

Po nocnych wichurach strażacy interweniowali ponad 260 razy. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak powiedział, że przede wszystkim usuwali powalone przez wichurę drzewa oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV