Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Media kłamią – Auschwitz był niemiecki

Jedna z bram obozu zagłady byłego obozu Auschwitz zbudowanego przez Niemców na terenie okupowanej Polski. Zdjęcie ze strony muzeum auschwitz.org

Spotkanie pod takim tytułem zorganizowano w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Podobne odbędą się wkrótce w innych miastach Warmii i Mazur.

Według organizatorów, chodzi o pamięć historyczną i jej znaczenie zarówno dla jednostki jak i całej Polski oraz o sposoby pielęgnowania tej pamięci i mechanizmy ochrony. Tematyka spotkania zostanie zaprezentowana w kontekście pamięci o ofiarach niemieckich obozów koncentracyjnych oraz zagrożeń wynikających z fałszowania tej pamięci przez zagraniczne media.

Planowane są m.in. pokaz filmu „Historia Kowalskich” opowiadającego o zbrodni popełnionej przez Niemców w Ciepielowie w 1942 roku oraz prelekcja doktora Karola Sacewicza na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Na koniec odbędzie się debata „pamięć, tożsamość i odpowiedzialność”.

Spotkanie zorganizowano w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Podobne odbędą się wkrótce w Elblągu i Ełku. (karp/bsc/as)

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auschwitz, obozy zagłady
Opowiemy Wam o Auschwitz

W Krakowie istnieje przychodnia lekarska "Ku życiu i nadziei" stworzona z myślą o byłych więźniach obozów koncentracyjnych i dzieciach Holocaustu. Prowadząca przychodnię dr Alicja Klich-Rączka zaprosiła...

Zamknij
RadioOlsztynTV