Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Mecz o Wszystko”. Dla sparaliżowanego piłkarza zagrają parlamentarzyści, samorządowcy, artyści i sportowcy

Stadion przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Fot. OSiR

„Mecz o Wszystko” między reprezentacją Parlamentarzystów i reprezentacją Wielkich Serc zostanie rozegrany o godzinie 14 na stadionie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie.

Będzie to charytatywne spotkanie, połączone ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację piłkarza Pojezierza Prostki Sebastiana Ocimka.

16-letni Sebastian to utalentowany zawodnik drużyny Pojezierze Prostki. W połowie sierpnia zadebiutował w drużynie seniorów swojego klubu. Niestety podczas meczu zderzył się niefortunnie z bramkarzem i doznał kontuzji uszkadzając kręgi szyjne i rdzeń kręgowy co spowodowało czterokończynowy paraliż.

Jak mówi współorganizator tego wydarzenia Piotr Duliszewski z Fundacji Kormoran Sebastian przebywa w szpitalu i jest utrzymywany w śpiączce.

Do udziału Meczu o Wszystko zaproszono polityków i sportowców z Warmii i Mazur – wyjaśnia organizator Piotr Duliszewski.

Chcąc wesprzeć rehabilitację młodego piłkarza Fundacja Kormoran i Warmińsko-Mazurski Polski Związek Piłki Nożnej zaprosili do gry m.in. Tomasza Zahorskiego, Adama Zejera, Marka Łukiewskiego, Pawła Pszczółkowskiego, Marcina Malewskiego, Michała Wypija, Jerzego Wcisłę i Jerzego Małeckiego.

Początek meczu o godzinie 14 na stadionie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Transmisja z tego spotkania będzie prowadzona na Facebooku Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

16-letni Sebastian Ocimek ma uszkodzony rdzeń kręgowy

Stadion przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Fot. OSiR

Stadion przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Fot. OSiR

Autor: I.Malewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, pomoc, mecz, parlamentarzyści, paraliż, artyści, sportowcy, samorządowcy, kontuzja, impreza charytatywna, Sebastian Ocimek, Pojezierze Prostki, piłakrz
Debiut w drużynie przypłacił kontuzją kręgosłupa. Politycy, sportowcy i artyści zbierają pieniądze na leczenie młodego piłkarza

Będą sportowe emocje, ale najważniejszy jest szczytny cel. W niedzielę, 20 września w Olsztynie na stadionie przy Alei Piłsudskiego zostanie rozegrany charytatywny "Mecz o Wszystko". Dochód ...

Zamknij
RadioOlsztynTV