Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mazurskie schronisko przejdzie remont. Zastrzeżenia do panujących tam warunków zgłaszali obrońcy zwierząt

Fot. Agnieszka Chmielewska

Miejskie schronisko dla zwierząt w Bystrym koło Giżycka jest w kiepskim stanie technicznym. Panujące tam warunki były krytykowane przez obrońców praw zwierząt.

Ponieważ poszukiwania miejsca pod budowę nowego schroniska skończyły się niepowodzeniem, władze miasta postanowiły wyremontować dotychczasowy obiekt.

Dosyć długo szukaliśmy miejsca na schronisko

– przyznał burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Były dwie potencjalne lokalizacje – w Sołdanach i Kożuchach, jednak gmina Giżycko nie zaakceptowała budowy schroniska na tym terenie. Ościenne gminy też nie miały odpowiednich działek. Dlatego samorząd zdecydował się na remont starej siedziby.

Przetarg nie został jeszcze ogłoszony, ale stanie się to w tym roku. Na razie trwają prace rozbiórkowe. Schronisko zostanie praktycznie zbudowane od nowa. Psy będą miały duży wybieg i nowe boksy. Powstanie również pawilon dla kotów. Na terenie schroniska będzie także lecznica dla zwierząt z pomieszczeniami do przeprowadzania zabiegów i izolatkami.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko
W Ełku rozpoczynają, a w Giżycku kończą działanie mobilne punkty szczepień

Dwa mobilne punkty szczepień uruchomiono w Ełku. Bez wcześniejszej rejestracji można się również zaszczepić w punktach drive-thru w Giżycku. To ostatni dzień ich pracy. W Ełku...

Zamknij
RadioOlsztynTV