Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marek Nowogrodzki: Branża meblarska w niewielkim stopniu odczuła skutki pandemii

Gościem audycji Po Pierwsze Gospodarka był wiceprezes spółki DFM Marek Nowogrodzki. DFM to trzeci co do wielkości producent mebli w regionie.

Zatrudnia 1400 osób i ma trzy zakłady produkcyjne: w Reszlu, Dobrym Mieście i Olsztynie. Specjalizuje się w meblach tapicerowanych. Tylko 3% produkcji DFM trafia na rynek polski. W ostatnim roku firma zainwestowała 65 mln złotych w unowocześnienie zakładów.

Gość audycji ocenił, że branża meblarska w niewielkim stopniu odczuła skutki kryzysu wywołanego pandemią – dzięki temu, że konsumenci skierowali swoje wydatki w stronę trwałych dóbr konsumpcyjnych, m.in. mebli. Obecnie popyt jest ogromny, a klienci muszą czekać na realizację zamówienia nawet kilkanaście tygodni. Marek Nowogrodzki narzekał jednak na niedobory surowców i rosnące ceny materiałów wykorzystywanych w produkcji mebli.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Markiem Nowogrodzkim

 

Autor: L. Cimoch
Redakcja: K. Ośko

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w DFM
Marek Nowogrodzki z firmy DFM: Trzeba brać sprawy w swoje ręce

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Marek Nowogrodzki, wiceprezes firmy DFM. - Jestem dumny, kiedy patrzę na polskie zakłady meblarskie, które rozwijają się nie tylko...

Zamknij
RadioOlsztynTV