Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Kazimierczuk: Nie wszyscy otrzymali wystarczającą pomoc finansową, rekordzistą jest Elbląg

Marcin Kazimierczuk. Fot. A. Pastuszka

Gościem Porannych Pytań elbląskiej redakcji Radia Olsztyn jest Marcin Kazimierczuk, wiceprzewodniczący klubu PiS w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Na antenie mówił o pieniądzach i wsparciu gmin z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczonego dla miejscowości po byłych pegeerach. Do gmin z terenu województwa warmińsko-mazurskiego trafiło 47 milionów złotych. Największą kwotę otrzymały województwa warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie. Początkowo  gminy z regionu zgłosiły zapotrzebowanie na 370 milionów złotych, ostatecznie na Warmię i Mazury trafiło 47 milionów złotych. Rekordzistą jest Elbląg, który otrzymał 2,5 miliona złotych.

Rozmawiano także o obwodnicach miast w ciągu dróg wojewódzkich, przywracaniu połączeń autobusowych oraz głosowaniu nad absolutorium dla zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Pastuszka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, dotacje, PGR, wsparcie
Duże pieniądze z Unii Europejskiej trafią na Warmię i Mazury

Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma ponad 1 mld 731 mln euro na programy regionalne finansowane z Unii Europejskiej w latach 2021-2027. Planowany podział pieniędzy przedstawiło Ministerstwo Funduszy i...

Zamknij
RadioOlsztynTV