Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże pieniądze z Unii Europejskiej trafią na Warmię i Mazury


Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma ponad 1 mld 731 mln euro na programy regionalne finansowane z Unii Europejskiej w latach 2021-2027. Planowany podział pieniędzy przedstawiło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Te informacje przekazał Radiu Olsztyn warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Babalski:

To są świetne wiadomości – to jest kwota nieco wyższa niż w perspektywie 2014-2020. Na jednego mieszkańca regionu przypada 1 216 euro i 74 eurocenty. Jest to najwyższa kwota na osobę w skali całego kraju. Średnia w skali kraju wynosi 740 euro.

To jednak jeszcze nie cała kwota, jaką warmińsko-mazurskie dostanie z Unii:

W sumie na programy regionalne, tzw. Fundusz Sprawiedliwości oraz program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej region warmińsko-mazurski otrzyma 2 mld 149 mln 096 tys 820 euro. Ogromne pieniądze, mam nadzieję, że pomogą dobrze rozwijać się naszemu regionowi

Dodatkowo, region jako graniczny będzie korzystał ze środków w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Najwięcej pieniędzy z unijnych środków przeznaczonych na programy regionalne w latach 2021-2027 dostaną województwa: śląskie, małopolskie i łódzkie. W ramach polityki spójności Polska otrzyma z Unii Europejskiej 72 mld 200 mln euro. Sposób wydania około 40 procent tej kwoty będzie zależał od samorządów.

Autor: K. Kantor (inf. własna)/IAR
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Unia Europejska, dofinansowanie, uwaga, pilne
Kobieta mogła stracić 80 tys. zł. Przelew został wstrzymany w ostatniej chwili

O dużym szczęściu może mówić 60-letnia elblążanka, która stała się ofiarą oszustwa "na policjanta". Kobieta została namówiona przez telefon przez rzekomego funkcjonariusza do wsparcia prowadzonej akcji....

Zamknij
RadioOlsztynTV