Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marcin Burza: Budowa S16 jest kluczowym elementem dla rozwoju biznesu w regionie

– Budowa S16 przez Mazury jest niezbędna dla rozwoju przedsiębiorczości – tak uważa Marcin Burza, prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, który był gościem Porannych pytań Radia Olsztyn.

Klub Biznesu zwrócił się z apelem do samorządów i parlamentarzystów właśnie w sprawie budowy 16. „Czas na budowę S16 stanowiącej kręgosłup komunikacyjny Warmii i Mazur” – piszą w swoim stanowisku rozesłanym do samorządowców i parlamentarzystów.

Część samorządów odpowiedziała, że już zajęła stanowisko w tej sprawie. Cieszy nas to, że nasz apel spotkał się z ogromnym poparciem

– powiedział Marcin Burza.

Do tej pory powstało już ponad 40 wariantów przebiegu trasy S16. Na początku kwietnia drogowcy zaprezentowali trzy kolejne proponowane warianty. Do końca roku któryś z nich chcą przedstawić Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wydanie przez tę instytucję decyzji środowiskowej umożliwiłoby ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji do 2025 roku w systemie „projektuj i buduj”.

Marcin Burza dodał, że budowa tej drogi może wynieść regionalny biznes na kolejny etap rozwoju gospodarczego. Prezes zdziwiony był z kolei tym, że duży wpływ na Warmię i Mazury mają osoby nie związane z tym regionem:

Byłem ostatnio na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie rozmawialiśmy na temat nowych, inteligentnych specjalizacji. Część gości to były osoby spoza regionu. Rozmawiałem ostatnio z kolegą, przedsiębiorcą. Powiedział on, że niektórym chyba zależy, aby Mazury ogrodzić płotem, przebrać wszystkich w stroje ludowe i sprzedawać bilety.

W stanowisku dotyczącym budowy trasy S16 od Borek Wielkich na wschód Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu podkreśla, że „inwestycja zintegruje region i pozwoli na rozwój wszystkich gałęzi  gospodarki Polski północno – wschodniej, poczynając od rolnictwa, przez przemysł, usługi, budownictwo, aż po turystykę.”

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Marcinem Burzą

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, droga, video, S16, Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu
Pobił przypadkowego mężczyznę przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie. Policja publikuje wizerunek sprawcy [WIDEO]

Olszyńscy policjanci ustalają tożsamość sprawcy pobicia, który 1 kwietnia 2019 roku w Olsztynie przy ul. Grunwaldzkiej (w parku nad Łyną) uderzył przypadkowego mężczyznę, a następnie kopał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV