Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małżeństwo brało kredyty na najbliższych. Mężczyzna usłyszał aż 53 zarzuty

Iławscy policjanci zatrzymali małżeństwo oszustów kredytowych. 32-latek z żoną zaciągali kredyty, wprowadzając w błąd bank co do zamiaru spłaty zobowiązania, jak i danych osoby zawierającej pożyczkę.

Mężczyzna ma aż 53 zarzuty – mówi rzecznik warmińsko-mazurskiej policji, młodszy aspirant Tomasz Markowski.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy, podając dane pokrzywdzonych, jak również podrabiając ich podpisy na umowie pożyczki gotówkowej, zawierali przez Internet umowy z bankami i brali kolejne kredyty. Straty, jakie poniosły banki to łącznie ponad 120 tys. zł. Policjanci podczas prowadzonego postępowania ustalili, że sprawcami są 32-latek i jego żona. Mieszkańcy Iławy wykorzystując dane najbliższych, jak również podrabiając podpisy, wprowadzali w błąd banki co do personaliów osoby faktycznie zawierającej umowę oraz co do zamiaru spłaty zobowiązania.

00:00 / 00:00

Sprawę zgłosili policji poszkodowani, zaskoczeni tym, że mają do spłacenia jakieś pożyczki.

32-latek usłyszał w sumie 53 zarzuty, a jego żona – jeden dotyczący podrobienia podpisu. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kredyt, zarzuty, oszustwo
Pijany mężczyzna próbował ukraść rynny z kościoła. Został przyłapany na gorącym uczynku

Ełccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pijanego mężczyznę, który próbował ukraść rynny z remontowanego kościoła. Złodzieja udało się zatrzymać dzięki policjantowi po służbie, który poinformował swoich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV