Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mało chętnych do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mają czas do 11 lipca

Fot. fotolia.pl

Więcej miejsc niż chętnych. W Olsztynie, podobnie jak w całym kraju zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku uczniowie mogli składać dokumenty do szkół branżowych pierwszego stopnia, liceów ogólnokształcących i techników. W stolicy regionu miasto przygotowało prawie 3 tysiące miejsc.

A tych jest znacznie więcej, bo w Olsztynie działają przecież też szkoły niepubliczne, których nie uwzględniono w internetowej rekrutacji. Z danych ratusza wynika natomiast, że w tym roku dla uczniów przygotowano przeszło 2,9 tys. miejsc. Chęć podjęcia nauki wyraziło 2,3 tys. osób, jednak 200 mniej przeszło prawidłowo rekrutację. To znaczy, że w publicznych szkołach ponadgimnazjalnych w Olsztynie  jest jeszcze 500 wolnych miejsc – o czym poinformowała nas Teresa Wiśniewska, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta w Olsztynie.

Zdziwić może, że najwięcej wolnych miejsc jest w szkołach branżowych i technikach. A także to, że przeszło połowa wniosków uczniów złożonych w elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych dotyczy nie olsztynian, a mieszkańców ościennych gmin.

Uczniowie muszą złożyć deklaracje potwierdzające chęć podjęcia nauki w wybranej szkole   do 11 lipca. Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca ruszy 16 lipca.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, liceum, rekrutacja, ponadgimnazjalne, szkoły branżowe, Teresa Wiśniewska
Uczniom groziły lekcje do godziny 20. Olsztyńscy radni zdecydowali o utworzeniu nowej placówki

To może być koniec kłopotów z przeludnieniem szkół na olsztyńskich Jarotach. Radni zdecydowali o utworzeniu w mieście nowej podstawówki. W budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 27...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV