Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniom groziły lekcje do godziny 20. Olsztyńscy radni zdecydowali o utworzeniu nowej placówki

Fot. Fotolia.com

To może być koniec kłopotów z przeludnieniem szkół na olsztyńskich Jarotach. Radni zdecydowali o utworzeniu w mieście nowej podstawówki.

W budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 27 przy ulicy Turowskiego zacznie działać nowa szkoła – nr 12. Dzięki niej w placówkach na Jarotach zrobi się luźniej i dzieci nie będą musiały się uczyć na kilka zmian.

Przewodnicząca komisji edukacji Wanda Agnieszka Jabłońska z Klubu Radnych Ponad Podziałami uważa, że nowa placówka w tej części miasta jest niezbędna.

Niewątpliwie rozwiąże to pewien problem liczebności uczniów w szkołach oraz zmianowości. Powstanie nowej podstawówki w tym rejonie zwolni miejsca w innych szkołach i zajęcia skończą się szybciej.

Radni tę uchwałę przyjęli bez głosów sprzeciwu.

Na Turowskiego, gdzie teraz wygaszane jest gimnazjum, od września przeniosą się 7 i 8 klasy z podstawówki nr 30. Rok później będzie już prowadzony nabór do nowej szkoły. Wraz z powstaniem nowej placówki zmieniły się obwody, które wskazują, do jakiej szkoły dziecko powinno być zapisane.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, uczniowie, głosowanie, radni, szkoła podstawowa, uchwała
Zażegnano widmo likwidacji oddziału pediatrycznego szpitala w Giżycku

Po prawie 6 miesiącach przerwy oddział pediatryczny giżyckiego szpitala znów przyjmuje pacjentów. Na początku roku praca oddziału została zawieszona. Przyczyną był brak odpowiedniej liczby lekarzy oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV