Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małe firmy meblarskie i wielka szansa. Mogą dostać pieniądze na własne dizajnerskie projekty

Fot. Pixabay.com

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła granty na stworzenie polskich mebli. Do wzięcia jest 10 milionów złotych. Z programu może skorzystać około 40 małych i średnich firm. Przedsiębiorstwa z Warmii i Mazur stają przed wielką szansą.

Według prezes PARP Patrycji Klareckiej  projekt umożliwi  małym i średnim producentom mebli, nie tylko zaprojektowanie, ale także wyprodukowanie nowego wzoru mebla i pokazanie go na targach branżowych w 2019 roku.- Wszystkie usługi dla jednej firmy tworzącej meble nie mogą przekroczyć 170 tysięcy złotych, co ma stanowić do 85 procent kosztów – powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Aby otrzymać dofinansowanie, firmy będą musiały wnieść wkład własny na poziomie minimum 15 % kosztów.

Polska jest piątym eksporterem mebli na świecie, a pomimo to marka Polskie Meble nie jest znana.Dzięki funduszom, chcemy sprawić, aby to się zmieniło

– powiedziała minister.

PARP wyłoni czterech operatorów. Jak poinformowano, operatorem może zostać firma z doświadczeniem w branży, która „zapewni odpowiedni potencjał kadrowy i techniczny dla realizacji projektu”. Każdy z operatorów otrzyma do 2,5 miliona złotych (w tym pomoc dla firm do 2 mln zł).

Pracę z firmami wybrani operatorzy rozpoczną w II kwartale 2018 roku i będą mieli za zadanie wyszukanie przynajmniej dziesięciu firm produkujących meble. Każde z przedsiębiorstw będzie miało 20 miesięcy na przygotowanie mebli, które potem przedstawi na targach.  Do wyboru jest 13 międzynarodowych imprez, z czego dwie w Polsce.

Autor: Mariusz Polit (PAP)
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemysł meblarski, Grant, małe i średnie firmy
Branża meblarska powinna stać się lokomotywą rozwoju Warmii i Mazur

Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach powinien pełnić wiodącą rolę w budowaniu gospodarczej marki i rozwoju regionu - ocenili przedstawiciele samorządu województwa podczas konferencji z przedsiębiorcami...

Zamknij
RadioOlsztynTV