Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Laptopy pomogą zwalczyć wykluczenie cyfrowe na terenach popegeerowskich

Fot. J. Sulecki

Dzieci i młodzież z gminy Pasłęk mogą już odbierać laptopy, które zostały im przyznane z grantowego programu obejmującego tereny po byłych  PGR-ach. Wszyscy z nich chodzą do szkół podstawowych lub średnich i są potomkami byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

W całej gminie do programu zakwalifikowały się 764 osoby. Komputery można odebrać w Szkole Podstawowej nr 1 w Pasłęku, według ustalonego harmonogramu. Zainteresowanie odebraniem sprzętu jest spore, tak jak radość z otrzymanego wsparcia – podkreśla jeden z beneficjentów programu pan Robert.

Według mnie to fajne doznanie dla osób uczących się i poszukujących rozwoju. Z pewnością otrzymane komputery dadzą nam więcej możliwości do komunikacji oraz do poznawania tego co dzieje się obecnie na świecie. Internet pozwala wyczytać więcej niż serwuje nam telewizja.

00:00 / 00:00

Celem projektu Granty PPGR jest eliminacja wykluczenia cyfrowego z którym mieszkańcy terenów popegeerowskich zetknęli się w czasie pandemii COVID19. W Pasłęku odbiór sprzętu potrwa do najbliższego wtorku.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, młodzież, nauka, edukacja, PGR, szkoła podstawowa, laptop, wykluczenie cyfrowe, Grant
Liga Ochrony Przyrody świętuje. „Pokazujemy jak chronić wszystko, co żyje”

Liga Ochrony Przyrody kończy 75 lat na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Liga Ochrony Przyrody w Polsce została powołana w roku 1928. Jej struktury w dzisiejszym województwie warmińsko-mazurskim...

Zamknij
RadioOlsztynTV