Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Majówka Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur. Relacje w Radiu Olsztyn

Koło Gospodyń Wiejskich w Kalniku

Jest smacznie, swojsko i na ludowo. To za sprawą wydarzenia, które odbywa się w Rożentalu. Chodzi o „Majówkę Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur”. Relacje z wydarzenia w Radiu Olsztyn.

W majówce bierze udział 15 Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu. Spółki Skarbu Państwa mają programy wspierania między innymi Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych – powiedział w Radiu Olsztyn Andrzej Śliwka. Wiceminister aktywów państwowych uczestniczy w Rożentalu w gminie Lubawa w Majówce Kół Gospodyń Wiejskich.

00:00 / 00:00

– Musimy dbać o tradycję, bez tradycji nie ma narodu dodał wicewojewoda – powiedział wicewojewoda Piotr Opaczewski.

00:00 / 00:00

W imprezie bierze udział między innymi Koło „ Szczęściary”. Tworzy je Bożena Mąka, Mariola Poko, Kazimiera Jabłońska oraz Teresa Mazurowska.

00:00 / 00:00

Imprezę zorganizowały Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, Gmina Lubawa oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Podczas majówki można spróbować dań przygotowanych przez członkinie kół gospodyń wiejskich. Nie brakuje stoisk z lokalnymi wyrobami prezentującymi dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur. Wszystkiemu towarzyszy kultura ludowa i występy zespołów folklorystycznych.

Atrakcją wydarzenia jest wybór Miss Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur. Majówka przy szkole podstawowej w Rożentalu i potrwa do północy.

Wydarzenie objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz honorowym patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego.

Relacje z imprezy będzie można usłyszeć na antenie Radia Olsztyna od godziny 13.

Program majówki w Rożentalu.

godz. 13 – występ zespołu „Rogóżanie”
godz. 14 – otwarcie wydarzenia i wystąpienia zaproszonych gości
godz. 15 – wybory Miss KGM Warmii i Mazur
godz. 16.30 – występ zespołu „Rogóżanie”
godz. 17 – występ zespołu z SP w Rożentalu
godz. 18.30 – występ zespołu „Rakowianki”
godz. 19 – występ gwiazdy wieczoru An Dreo e Karina

Fot. R. Lesiński

Fot. R. Lesiński

Fot. R. Lesiński

Fot. R. Lesiński

Fot. R. Lesiński

Fot. R. Lesiński

Fot. R. Lesiński

Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Rożental, Koło Gospodyń Wiejskich, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie
Forum Sołtysów w Ostródzie. „Trzeba mobilizować i integrować popegeerowskie wsie”

Ponad tysiąc sołtysów z całego województwa przyjechało do Ostródy na Samorządowe Forum Sołtysów Warmii i Mazur. To spotkanie, które pozwala na wymianę doświadczeń i rozmowę o...

Zamknij
RadioOlsztynTV