Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Forum Sołtysów w Ostródzie. „Trzeba mobilizować i integrować popegeerowskie wsie”

Ponad tysiąc sołtysów z całego województwa przyjechało do Ostródy na Samorządowe Forum Sołtysów Warmii i Mazur.

To spotkanie, które pozwala na wymianę doświadczeń i rozmowę o wyzwaniach jakie stają przed nowymi i bardziej doświadczonymi już sołtysami.

Adam Nicewicz, sołtys wsi Rydwągi w gminie Mrągowo chce przede wszystkim integrować mieszkańców swojej wsi.

Trzeba jakoś wioskę zmobilizować i zintegrować, bo jest to typowa popegeerowska wieś. Wszystko się rozeszło, a teraz próbujemy to jakoś zintegrować w całość. Niedawno założyliśmy koło gospodyń. Próbujemy jakoś pobudzić społeczeństwo do działania.

00:00 / 00:00

Jak sołtysi powinni działać, żeby byli skuteczni i przynosili swojej wiosce jak najwięcej korzyści warto sprawdzać na przykładach – podkreśla Ireneusz Niewiarowski prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Potrzebują dobrych przykładów, bo fundusz sołecki na Warmii i Mazurach to jest 40 milionów rocznie, można wykonywać lepiej lub gorzej, dlatego trzeba pokazywać tych najlepszych.

00:00 / 00:00

Podczas Forum w Ostródzie stu sołtysów z Warmii i Mazur zostało wyróżnionych przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda, wieś, sołtysi, Koło Gospodyń Wiejskich
Nowy specjalistyczny sprzęt trafił do strażaków z Ostródy

Strażacy z Ostródy dysponują nowym sprzętem. - Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka odbyło się uroczyste przekazanie ciężkiego pojazdu typu Rotator - mówi rzecznik ostródzkich strażaków starszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV