Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma 300 lat i zdobyła wyróżnienie. Gruba Kaśka w finale konkursu „Drzewo roku”


Skradła serca nie tylko mieszkańców gminy Młynary, ale także turystów. Sosna Gruba Kaśka, będąca pomnikiem przyrody, znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu „Drzewo roku 2020”.

Około 300 lat, 40 metrów wysokości i 426 cm w obwodzie – tak prezentuje się sosna Gruba Kaśka. Rośnie w miejscowości Kraskowo w gminie Młynary. I mimo że jest sosną pospolitą, to wcale taka pospolita nie jest. W ogólnopolskim konkursie na drzewo roku zajęła piąte miejsce.

Spośród 80 zgłoszonych do konkursu drzew, w finale znalazło się 10. Starostwo Powiatowe w Elblągu otrzymało wyróżnienie za dotarcie do finału zgłoszonej wspólnie z Nadleśnictwem Młynary sosny. „Drzewo roku” to ogólnopolski konkurs organizowany przez polską organizację ekologiczną Klub Gaja od 2011 roku. W tegorocznej edycji konkursu drzewem roku została Lipa św. Jana Nepomucena w Dulczy Wielkiej w województwie podkarpackim.

Fot. Starostwo Powiatowe w Elblągu

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sosna, Gruba Kaśka
Ma ponad 300 lat i 40 metrów wysokości. Gruba Kaśka walczy o tytuł Drzewa Roku

Sosna Gruba Kaśka z Nadleśnictwa Młynary walczy o tytuł Drzewa Roku. Ogólnopolski wybór wyjątkowego drzewa organizuje od kilkunastu lat Klub Gaja. Ideą konkursu jest prezentacja drzew...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV