Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łyna mlekiem płynąca…

Czy największy zakład pracy w Lidzbarku Warmińskim zanieczyszcza środowisko?

Postępowanie w tej sprawie wszczęła prokuratura.  Jak powiedziała Radiu Olsztyn prokurator Longina Linkiewicz, śledztwo wszczęto po doniesieniach mieszkańców miasta i starostwa powiatowego. Do zrzutu ścieków z zakładu mleczarskiego spółki Polmlek dochodzi w nieregularnych odstępach czasu i jak mówią mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego – ścieki są spuszczane do rzeki Łyny nawet dwa razy w tygodniu.

O sprawie od kilku lat wie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który kilkukrotnie nakładał już na zakład i jego szefostwo kary finansowe. Jak powiedziała Radiu Olsztyn Krystyna Wątroba, kierownik elbląskiej delegatury WIOŚ w Elblągu za każdym razem Inspektorat odstępował od ich egzekwowania, bo przedsiębiorstwo deklarowało i przeprowadzało modernizacje przyzakładowej oczyszczalni ścieków.

Jednak mimo to, do odprowadzania nieczystości dochodzi nadal – tłumaczy Andrzej Pieślak, twórca portalu www.naszlidzbark.pl, który dokumentuje zjawisko – ostatnio 11 października.

Posłuchaj audycji Wojciecha Chromego i Leszka Tekielskiego:

00:00 / 00:00

Ścieki z zakładu mleczarskiego spółki Polmlek trafiają prosto do Łyny. Fot. www.naszlidzbark.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, rzeka, ścieki, Łyna, zanieczyszczenie
„Kieruj się miłością na drodze i noś odblaski”

Taka idea przyświeca akcji, którą rozpoczęli wspólnie warmińsko mazurscy policjanci i księża. Podczas wieczornej mszy świętej we wtorek 15.10. w kościele w podolsztyńskim Bartągu inaugurującej akcję...

Zamknij
RadioOlsztynTV