Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łukasz Cegiełka zachował mandat radnego Ełku

Fot. M. Zbrożek

Radny PiS Łukasz Cegiełka nadal będzie zasiadał w Radzie Miejskiej w Ełku. Przynajmniej na razie.

Sprawa wygaszenia mandatu radnemu PiS Łukaszowi Cegiełce, którą zajmowali się ełccy radni na dzisiejszej sesji, nie została rozstrzygnięta. Za wygaszeniem było 9 osób i tyle samo przeciw. O co chodziło – wyjaśnił przewodniczący Komisji rewizyjnej Ireneusz Dzienisiewicz.

Do rady wpłynęło zawiadomienie, że radny prowadził działalność na mieniu gminy. Postępowanie nie wykazało jednak, że tak było

– wskazał przewodniczący Dzienisiewicz.

– Sprawa ma charakter polityczny – mówił radny Cegiełka.

Jeśli nie zostanie ostatecznie rozstrzygnięta, to będę dochodził sprawiedliwości w sądzie

– dodał.

Sprawa Łukasza Cegiełki była jedną z 13 spraw o wygaszenie mandatu, którą zajmowali się radni miejscy w Ełku od początku tego roku. Była to konsekwencja zawiadomień od wydmińskiego stowarzyszenie Aktywne Mazury. Radni byli oskarżani albo o zamieszkanie poza Ełkiem, albo o prowadzenie działalności na majątku gminy, co jest naruszeniem ustawy o samorządzie. W przypadku radnego Cegiełki komisja rewizyjna uznała, że nie złamał on prawa. Z pozostałych postępowań tylko jedno zakończyło się wygaszeniem mandatu, a jedna sprawa jest w Sądzie Administracyjnym, do którego odwołał się radny.

Radcy prawni muszą teraz wyjaśnić, czy remisowy wynik głosowania kończy sprawę, czy też rada nadal powinna się nią zajmować.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w radny, wygaszenie mandatu, Rada Miejska w Ełku, Łukasz Cegiełka
Radny Nojman: dlaczego Olsztyn nie chce reparacji wojennych?

Dlaczego Olsztyn nie chce reparacji wojennych? - pyta Radosław Nojman, przewodniczący klubu radnych PiS w olsztyńskiej Radzie Miasta. Podczas spotkania z dziennikarzami poinformował także, że złożył interpelację...

Zamknij
RadioOlsztynTV