Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidia Staroń komentuje wybory na marszałka Senatu. Na kogo zagłosuje?

Senator Lidia Staroń. Fot. B.Świerkowska-Chromy

– Nie wiem kto będzie wybrany na marszałka Senatu – powiedziała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn senator niezależna Lidia Staroń.

Staroń nie chciała też powiedzieć, czy odda swój głos na Stanisława Karczewskiego z PiS, czy na Tomasza Grodzkiego – kandydata Koalicji Obywatelskiej:

Jeszcze nie wiem, jak będę głosować. Rozmawiam z kolegami i koleżankami, zobaczymy.

W nowym Senacie PiS ma 48 senatorów. Opozycja w drugiej izbie parlamentu zdobyła 51 mandatów. Lidia Staroń przekonywała również, że prawo spółdzielcze będzie zmienione. Senator Staroń potwierdziła, że otrzymała zapewnienie od części posłów i senatorów, że przygotowana przez nią ustawa będzie procedowana przez parlament:

Ta ustawa, związana nie tylko z wyborami, bo o tym mówiły media, ale są także inne zmiany, jak np. prawo właściciela, prawo dla spółdzielców do pełnej informacji i przepisy karne. To wszystko jest już gotowe. Będziemy robić wszystko, aby przepisy, które są już gotowe, stały się prawem.

Lidia Staroń dodała, że ma także przygotowaną ustawę antylichwiarską, która również w najbliższym czasie ma trafić pod obrady Sejmu i Senatu.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Lidią Staroń

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, senat, Lidia Staroń, marszałek Senatu, Prawo Spółdzielcze
Jerzy Wcisła: Żałuję, ze Donald Tusk nie startuje w wyborach, bo byłby najsilniejszym kontrkandydatem dla Andrzeja Dudy

Żałuję, że Donald Tusk nie startuje w wyborach prezydenckich - mówił w Porannych pytaniach senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła. Senator podkreślił, że szanuje to, co szef...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV