Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wcisła: Żałuję, ze Donald Tusk nie startuje w wyborach, bo byłby najsilniejszym kontrkandydatem dla Andrzeja Dudy

Żałuję, że Donald Tusk nie startuje w wyborach prezydenckich – mówił w Porannych pytaniach senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła.

Senator podkreślił, że szanuje to, co szef Rady Europejskiej i były premier zrobił dla Polski.

Osobiście znam Donalda Tuska i cenię to co zrobił dla Polski. Myślę, że byłby najsilniejszym kontrkandydatem dla obecnego prezydenta, ale go rozumiem. Rozumiem też tłumaczenie o którym mówi, że zbyt łatwo można do niego przykleić odpowiedzialność za poprzednie rządy, chociaż nie powinien się z tego tłumaczyć. Myślę, że Donald Tusk to dowód na to, że można dobrze rządzić, a można te rządy źle sprzedać, albo później stracić to co w czasie tych rządów uzyskaliśmy propagandowo.

Ogłaszając swoją decyzje o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich Donald Tusk zapowiedział wsparcie opozycji w kampanii przed wyborami prezydenckimi.

W Radiu Olsztyn Jerzy Wcisła mówił, także o sytuacji w Senacie. zaznaczył, że bierze pod uwagę to, że PiS może mieć 50 głosów w Senacie. Senator Platformy Obywatelskiej nie jest pewny lojalności wszystkich senatorów opozycji.

Nie dam się pokroić za to, że tak nie jest. Dzisiaj są takie czasy, że mogę sobie wyobrazić, że ktoś startuje jako anty-PiS, a później staje się senatorem PiS-u. Taka możliwość teoretycznie istnieje. Mam nadzieję, że nie w tej kadencji i, nie z tymi kandydatami, którzy mogą tworzyć Koalicję Obywatelską plus senatorowie, którzy startowali z opozycji, czy senatorowie niezależni i, że 51 senatorów to będą senatorowie opozycji.

Senator Jerzy Wcisła podkreślił, że sam nie otrzymał do tej pory żadnej propozycji przejścia do obozu Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Fot. Agnieszka Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, Platforma Obywatelska, senat, senator, Tusk
Małgorzata Kopiczko: Senat powinien być konstruktywny, nie może być polem walki totalnej opozycji

Senator PiS Małgorzata Kopiczko, która była gościem Porannych pytań popiera kandydatury Krystyny Pawłowicz, Elżbiety Chojny-Duch i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. 3 grudnia kończy się...

Zamknij
RadioOlsztynTV