Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski: Przekop Mierzei Wiślanej to szansa dla całego regionu

Leonard Krasulski. Fot. P. Getka

Mam nadzieję, że przekop Mierzei Wiślanej zakończy się nieco wcześniej niż w 2023 roku – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski.

W tym tygodniu rząd podpisał umowę na drugi etap przekopu Mierzei Wiślanej, który pozwoli w ciągu dwa lat przebudować tor wodny na rzece Elbląg na odcinku 10 kilometrów. Część mieszkańców ma pretensje do lokalizacji mostu obrotowego w miejscowości Nowakowo. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim uważa, że Urząd Morski powinien skonsultować tę inwestycję z mieszkańcami wyspy. W tym tygodniu rząd podpisał umowę na drugi etap budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną.

Nie ma co na siłę uszczęśliwiać ludzi. Dlatego trzeba być w kontakcie. Jest decyzja, są na to pieniądze. Trudno jest odrzucać propozycje rządowe dotyczące bardzo poważnych prac dla regionu, jak np. most w Nowakowie.  

Poseł Krasulski chciałby, aby samorządy gmin nadzalewowych wykorzystały szansę jaką daje nowa droga wodna.

Każdy samorząd nadzalewowy powinien to wykorzystać. To jest szansa dla poszczególnych samorządów, jak i całego regionu. Trzeba się nad tym pochylić i zastanowić. Trochę więcej inicjatywy od siebie.

Do wysłuchania Porannych Pytań z Leonardem Krasulskim zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Nowakowo, Mierzeja Wiślana
Sporna lokalizacja nowego mostu w Nowakowie. Mieszkańcy podzieleni. „Na zmiany jest już za późno”

Część mieszkańców Nowakowa nie chce nowego mostu wraz z układem drogowym w wybranej przez wykonawcę lokalizacji. Mieszkańcy, jako alternatywną lokalizację mostu, wskazują miejsce w okolicy oczyszczalni....

Zamknij
RadioOlsztynTV