Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski: niepokoją mnie opóźnienia związne z budową kanału przez Mierzeję Wiślaną

Leonard Krasulski – poseł PiS

Jako Polska jesteśmy potrzebni innym i wydaje mi się, iż wizyta kanclerz Niemiec w Polsce była bardziej potrzebna Angeli Merkel niż nam – mówił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn poseł PiS Leonard Krasulski.

Ta wizyta zadaje kłam twierdzeniom, że Polska za czasów rządów PiS jest izolowana w świecie, Europie i Unii Europejskiej. Jako kraj jesteśmy potrzebni innym (…) Wizytę kanclerz Niemiec w Polsce należy oceniać w kategoriach konsekwentnej i skutecznej polityki ministerstwa spraw zagranicznych i pani premier Beaty Szydło (…) Podczas spotkania z Angelą Merkel wyraźnie dominowała premier Szydło.

W Sejmie odbędzie się dziś drugie czytanie projektu ustawy dotyczącej Budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Ustawa pozwoli na to, żeby w 2018 roku rozpocząć budowę kanału i zakończyć ją w 2022 roku, kiedy to powinny przepływać pierwsze statki. Specustawa upoważnia Urząd Morski w Gdyni do tego, by był inwestorem. Pozwolenie na budowę będzie wydawał wojewoda pomorski w uzgodnieniu z wojewodą warmińsko-mazurskim i przy konsultacjach z instytucjami regionalnymi odpowiedzialnymi za ochronę środowiska.

W Porannych Pytaniach Leonard Krasulski wyraził zaniepokojenie, że wykonanie tego zadania odsuwa się w czasie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że ma pewne zastrzeżenia do wcześniejszych procedur przy pracach nad przekopem.

Prace trwają (…) Bardzo krytycznie patrzę na to co się dzieje (…) Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną to inwestycja bardzo ważna dla Warmii i Mazur i całego kraju, dlatego niepokoją mnie opóźnienia prac. Wykonanie tego zadania odsuwa się w czasie. Przedsięwzięcie jest duże, ale nie przesadzajmy, to nie jest budowa Kanału Panamskiego (…) Chciałbym żeby to wszystko było już za nami. To jest moim marzeniem od lat (…)

Poseł Krasulski ma zastrzeżenia do tego kto ma wykonać tę inwestycję. Jego zdaniem lepszym pomysłem niż powierzenie tego zadania Urzędowi Morskiemu w Gdyni byłoby powołanie specjalnej spółki.

Do dnia dzisiejszego nie ustalono ostatecznie miejsca przekopu przez Mierzeję Wiślaną i dla mnie jest to bardzo bolesne. Mimo tego, że nie jestem w komisji gospodarki morskiej i rybołówstwa będę mocno napierał na to, żeby to zadanie zrealizować jak najszybciej.

W Porannych Pytaniach poseł Leonard Krasulski skomentował także decyzję o połączeniu Elbląga z Warszawą i Gdańskiem drogą krajową numer 7 w standardzie drogi ekspresowej.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Leonardem Krasulskim

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, poseł, PiS, Mierzeja Wiślana
W audycji Ring polityczny o promocji samorządu

O sprawie współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa, zadośćuczynieniu dla Ryszarda Boguckiego i  promocji dokonań prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego – rozmawiali goście audycji Ring polityczny. Gośćmi...

Zamknij
RadioOlsztynTV