Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarze walczą o życie 3-letniego Radka. Chłopiec wpadł do zbiornika na gnojowicę

Fot. Straż Pożarna w Nowym Mieście Lubawskim

Trwa walka o życie prawie 3-letniego chłopca, który wczoraj w małej wsi Lorki w gminie Grodziczno w powiecie nowomiejskim wpadł do szamba.

Dziecko w ciężkim stanie został przetransportowano helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Stan zdrowia chłopca cały czas oceniany jest jako krytyczny. Niespełna 3-letni Radek cały czas jest nieprzytomny. Jolanta Socik-Liszka, lekarz anestezjolog, która dziś czuwa nad pacjentem mówi, że rokowania są niepewne. Okazuje się, że przez bakterie i nieczystości w szambie, u dziecka rozwija się ciężkie zapalenie płuc.

00:00 / 00:00

Policja ustaliła, że dziecko bawiło się pod opieką matki. W pewnym momencie kobieta straciła chłopca z pola widzenia. Ojciec wydobył z szamba syna jeszcze zanim na miejsce przyjechali ratownicy medyczni – informowała młodszy aspirant Ludmiła Mroczkowska.

00:00 / 00:00

Czy rodzice będą odpowiadali za niedopilnowanie chłopca? Na tym etapie jest zbyt wcześnie, by o tym mówić.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, chłopiec, szambo, gnojowica, 3-letni
Rozbite auto leży w rowie. Policja nie może znaleźć właściciela

W rowie leży rozbite auto, a kierowcy nie ma. Policja szuka świadków wypadku do którego doszło nocą w Ząbrowie w gminie Iława. Służby wezwali inni kierowcy,...

Zamknij
RadioOlsztynTV