Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kwarantanna domowa pod okiem policji. Sprawdzają czy jesteście w domach i nie potrzebujecie pomocy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje o pozostanie w domach i przestrzeganie zasad kwarantanny. Podkreślił, że tylko w taki sposób można ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pozostańmy w domach, mimo ładnej pogody, nie wychodźmy na spotkania przy grillu, bo po to mamy „narodową kwarantannę”, żebyśmy spowolnili tempo wzrostu zachorowań.

Osoby objęte kwarantanną domową muszą rygorystycznie przestrzegać zaleceń. Policjanci z Warmii i Mazur wspierają służby sanitarne i przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy objęci kwarantanną nie opuszczają swoich mieszkań i czy nie potrzebują pomocy.

Do akcji skierowano dzielnicowych i funkcjonariuszy, którzy znają dany teren i lokalnych mieszkańców. Policjanci są przeszkoleni i zostali wyposażeni w środki ochrony. Nadzór prowadzą wyłącznie umundurowani funkcjonariusze, którzy korzystają z oznakowanych radiowozów. Podjeżdżają pod konkretny adres i telefonicznie kontaktują się z osobą objętą kwarantanną. W sposób uzgodniony z osobą objętą kwarantanną potwierdzają jej obecność w domu.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, policja, video, wideo
Oszuści wykorzystują strach przed koronawirusem. „Podszywają się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia”

Policja ostrzega przed oszustami, którzy żerują na strachu przed koronawirusem. Jak mówi młodszy aspirant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie, najczęściej takie próby pojawiają się...

Zamknij
RadioOlsztynTV