Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kurier zdemaskował grupę oszustów. Chcieli wyłudzić pieniądze od 80-latki

Fot. policja

Dostał pracę kuriera w rzekomej firmie protetycznej. Pracę znalazł z ogłoszenia. Miał jeździć pod wskazane adresy i odbierać przesyłki. Mężczyzna po pierwszym odebraniu koperty od 80-letniej kobiety zorientował się, że może to być oszustwo.

Zorientował się, że przesyłka zawiera sporą kwotę pieniędzy, a wcześniej czytał o tym rodzaju oszustwa. Poinformował „pracodawcę”, że coś mu tu nie pasuje i jedzie na policję. Wtedy też zaczął odbierać telefony z groźbami, a oszuści kazali mu wpłacić pieniądze na zagraniczne konto. Mężczyzna nie zrobił tego i zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

– poinformował kom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

00:00 / 00:00

Jak się okazało, wcześniej oszustka podająca się za policjantkę zadzwoniła do 80-letniej kobiety informując ją, że jej synowa miała wypadek samochodowy i musi zapłacić 70 tysięcy złotych. Starsza kobieta powiedziała, że może przekazać jedynie 8 tysięcy złotych. Po te właśnie pieniądze oszuści wysłali wynajętego kuriera. Mężczyzna przyczynił się do tego, że 80-latka nie straciła swoich pieniędzy.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, pieniądze, policja, wyłudzenie, oszuści
Znaleźli poszukiwanego… w tapczanie. Nietypowa interwencja policjantów z Olecka

Oleccy policjanci zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary dwóch lat więzienia 36-latka. Mężczyzna schował się ...w tapczanie. Do mieszkania, w którym się ukrywał funkcjonariusze dotarli dzięki zatrzymaniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV