Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ks. Wojciech Skibicki mianowany biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej

Fot. fotolia.pl

Ks. kan. Wojciech Skibicki został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej. Decyzję Ojca Świętego ogłosił w czwartek nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Wojciecha Skibickiego, dyrektora wydziału nauki katolickiej kurii diecezjalnej w Elblągu, biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Case Nere – czytamy w komunikacie nuncjatury apostolskiej w Polsce.

Ks. kan. Wojciech Skibicki ma 48 lat, w tym 24 lata w kapłaństwie. Jest doktorem teologii, rzecznikiem prasowym diecezji elbląskiej oraz dyrektorem wydziału nauki katolickiej kurii diecezjalnej w Elblągu.

Biskup nominat urodził się 23 maja 1970 r. w Skrwilnie na ziemi dobrzyńskiej. W 1989 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Malborku, a następnie podjął studia teologiczne w seminariach duchownych w Olsztynie i Elblągu. Na kapłana został wyświęcony 10 czerwca 1995 r. w Elblągu. Po święceniach kapłańskich, w latach 1995-1999 pełnił posługę wikariusza w parafii św. Rodziny w Elblągu. W latach 1996-1997 pełnił funkcję sekretarza i kapelan biskupa elbląskiego.

W latach 2004-2016 był wicerektorem seminarium duchownego w Elblągu oraz wykładowcą liturgiki w seminariach w Elblągu i Pieniężnie. W tym samym czasie był też członkiem rady kapłańskiej i kolegium konsultorów.

W latach 2015-2019 był delegatem biskupa ds. ochrony małoletnich. Duszpastersko związany jest ze wspólnotami Wiara i Światło oraz Chemin Neuf.

 

Autor: S. Karnacewicz (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Diecezja Elbląska, biskup pomocniczy
Biskup Jacek Jezierski: musimy pielęgnować pamięć o przeszłości, aby zrozumieć pewne procesy i tendencje

Dwa Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości wręczy w Elblągu w imieniu premiera wojewoda warmińsko-mazurski. Jednym z odznaczonych będzie gość Porannych pytań Radia Olsztyn biskup diecezji elbląskiej Jacek...

Zamknij
RadioOlsztynTV