Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Jurgiel: Trzeba dopracować pakiet dla średnich miast, aby Olecko i 120 innych miejscowości mogło z niego skorzystać

Fot. M. Zbrożek

Pakiet dla średnich miast, który pozwoli im się rozwijać oraz wsparcie osób niepełnosprawnych – o tym na spotkaniu z mieszkańcami Olecka mówił Krzysztof Jurgiel. Były minister rolnictwa to kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego z Okręgu nr 3.

Olecko może skorzystać z pakietu – mówił Krzysztof Jurgiel.

Pakiet jest dla miast średnich. Wymaga doprecyzowania w kontekście podziału środków, bo są to działania realizowane centralnie. Taki pakiet powinien być skierowany tylko do Olecka. Takich miast tracących funkcje gospodarcze i społeczne mamy w Polsce 120. W ramach tego można realizować różnego rodzaju inwestycje, czy też zainwestować w edukację.

Krzysztof Jurgiel mówił też o wsparciu osób niepełnosprawnych, z którego będą mogli skorzystać m.in. podopieczni Zakładu w Jaśkach koło Olecka.

Poseł Jerzy Malecki zachęcał do głosowania.

26 maja jest to bardzo ważny dzień, to święto demokracji w Polsce i Europie. Zachęcam wszystkich, żebyśmy poszli gremialnie i zagłosowali na właściwych kandydatów.

Okręg nr 3 obejmuje Warmię, Mazury i Podlasie.

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w Jerzy Małecki
Rekordowe pieniądze na warmińsko-mazurskie drogi. „To bezprecedensowa kwota”

Ponad 300 milionów złotych otrzymało województwo warmińsko-mazurskie z Funduszu Dróg Samorządowych. Część tych środków trafiła do powiatu piskiego. W poniedziałek podpisano umowy z samorządami. To cieszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV