Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europoseł PiS Krzysztof Jurgiel zawieszony w prawach członka partii

Krzysztof Jurgiel. Fot. P. Getka

Europoseł Krzysztof Jurgiel reprezentujący okręg Warmia, Mazury i Podlasie został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Poinformował o tym w mediach społecznościowych poseł Rafał Bochenek.

Decyzją pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z dniem dzisiejszym pan Krzysztof Jurgiel, członek Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim, został zawieszony w prawach członka PiS

– napisał.

Nie podano przyczyny zawieszenia.

Prezes PiS przebywał dziś na Podlasiu, gdzie spotkał się z wyborcami.

– Zawieszenie w prawach członka PiS europosła Krzysztofa Jurgiela może być efektem rozliczeń po utracie władzy przez PiS w podlaskim sejmiku – powiedział doktor Maciej Białous z Uniwersytetu w Białymstoku. Dodał, że może to być też efekt rozliczeń poszczególnych frakcji w partii. Zdaniem doktora Białousa, prawdopodobnie w najbliższym czasie należy się spodziewać się kolejnych zmian w Prawie i Sprawiedliwości.

Krzysztof Jurgiel mówi, że o zawieszeniu dowiedział się z mediów i od innych członków partii. Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok, do tej pory nie zna powodów takiej decyzji i czeka na oficjalne informacje.

Krzysztof Jurgiel od 2019 roku jest europosłem PiS w okręgu numer 3 obejmującym województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie.  W obecnych wyborach do Parlamentu Europejskiego nie startuje.

Jurgiel był ministrem rolnictwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza, Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2005-2006 i 2015-2018. Był też prezydentem Białegostoku w latach 1995-1998.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Krzysztof Jurgiel

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w polityka, prawo, poseł, PiS, partia, Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, prezes, europarlament, europoseł
W Jeden na Jednego o realizacji obywatelskich projektów i budowie Nowobałtyckiej

Dlaczego 1/3 obywatelskich pomysłów trafiła do kosza – o tym olsztyńscy radni dyskutowali w audycji Jeden na Jednego. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli Łukasz Łukaszewski i Jarosław...

Zamknij
RadioOlsztynTV